» ÚVOD |  SLOŽENÍ TEAMU |  LOVECKÉ AKCE |  TROJJ BOJJ AKCE |  SBTC CZ AKCE |  VIDEOGALERIE LBT |  NAŠI PSI |  NOVINKY |  STAF BULL SHOW |  F1-TUG OF WAR |  STATISTIKY |  NADAČNÍ AKCE |  MEDIÁLNÍ AKCE |  TRENING AKCE |  CHOVATELSKÉ AKCE |  BULL TRENINGY  |  KAMARÁDI L.B.T. |  ODKAZY
MIKULÁŠSKÝ TROJJ BOJJ
LBT


7.12.2013/Jiříkov/I.ročník

článek _ Šluknovské noviny _/

Aktivní pes Jiříkov
TROJJ-BOJJ


Pátek 6.12. Orkán Xaver dává o sobě vědět i v Jiříkově, tak snad se během pátku vybouří, aby v sobotu, v den konání Trojj-bojje, bylo všechno v pohodě i co se počasí týká.
Sobota7.12. Xaver stále řádí, zavál příjezdovou cestu na cvičák tak, že musím volat kámoše s traktorem, aby mě vytáhli a aby tu cestu ke cvičáku zprůchodnili. I přes tenhle menší problém je příprava zázemí naší akce v plným proudu, zatím vše docela odsejpá, lidi už se začali trousit, tak ještě se rozhodnout, jestli postavit skrze sněžení ty dva altány, abychom je pak nehledali někde po Německu, nebo jestli se na to právě kvůli tomu větru nevykašlem. Takže bez altánů.
Přijel Žďára. Kámoš, chovatel, výcvikář, pořadatel, prezident a náš rozhodčí. Proběhnem program akce, pár věcí upřesníme, další pak během průběhu soutěže a jdem tedy na zápis závodníků. Mezi tím dorazila i Lucka, takže přihlašování je zajištěno a já můžu mezitím označit pozice startu a cíle pro přivolání a sprint. Vše připraveno, zapsáno, můžem zahájit.
Proslov pořadatele, představení a upřesňující informace rozhodčího a hurá na to!
Junioři. Soutěžej jen tři, ostatní to asi skrze to ufoukaný počasí vzdali, dva se pro nemoc omluvili. Takže Max, Coudy a Bárt. Tři mušketýři v boji s časem a padesáti metrama vzdálenosti na přivolání.
Senioři. Patnáct hafanů rozhodnutých se poprat jak s počasím, který většina z nich pozoruje za okny svých teplých příbytků, tak i hlavně pak s poslušností. Ale nejdřív je na 50m sprint s pneu, tady je znát, že pesani z bull skupiny mají trošku navrch, ostatní se ale nedaj zahambit a bojujou.
Znovu junioři. Překážková dráha – kladina, skočka a malý Á-čko na čas. Odzávoděno a aby pak nečekali dlouho na patnáct poslušností, dáme hned aport buřtu. Tahle disciplína byla pro konečnej součet rozhodující. Max a Coudy si docela pochutnali, Bárt sice jen tak tak, ale přinesl.
Vyhlásíme teda juniory. Pinďa Max třetí, hromotluk Bárt druhej a mimísek Couďák vítěz. Gratulujem, rozdáme ceny, krátká pauza na občerstvení a jdem na seniory. Apropó občerstvení – díky všem, co na naše švédský stoly napekli, uvařily, usmažili, přispěli a přinesli ty buchty, masa, pizzy, saláty, jednohubky, obložený mísy, díky za teplý nápoje – svařák to jistil, díky za bomba gulášovku.
Utřít pusu a jdem na poslušnosti. Rocky – dědek se svojí hlavou, na přivolání si ji zas postavil, když mu ale nepovolíš, maká jak má. Guess - pinďu víc usměrňovat a opravovat, jinak ví, o co jde. Beny – prcek mazák s pěknou poslušností. Nela – krátce cvičící, tudíž i s pánem se učící. Jerry – stabilně poslušný a ovladatelný parťák. Cesar – místy mimozemšťan, věčně se prosazující a paničku zkoušející. Ben – hafan, kterýmu když to dojde, tak maká. Bad – poslušnej, vědící vo co gou, ale ještě puberťák. Speedy – to samý v bleděmodrým, jen v živějším projevu. Dexter – medvěd to stále zkoušící, ale po zdůslednění makající. Clea – zimou vyklepaný žihadlo se zlepšeným projevem makání, Rambo – osobnost, hovado se standartní ovladatelností. Zigi – v právě končící, sem tam se projevující pubertě, po usměrnění pracující. Sid – na handlery věčně zkoušející co mu dovolí, po zdůslednění a usměrnění ale pěkně maká. Wesley – černý torpédo s pěknou živou poslušností.
Hned po poslušnosti v rychlým sledu za sebou metrovka a Á-čko a můžem sečíst body za poslušnost. Vzhledem k pokročilýmu času se stále větrným počasím a množstvím psů vynecháváme cviky ve skupině s hlídačkou a po kratší občerstvovací pauze jdem na noční obrany. Přepad ze zástěny a sledování obranné reakce psa. Kousání na ringo, žádný rukávy. Stupnice bodovýho ohodnocení dle provedení zákroku 0-10. Plnej počet získávají jen David a Goliáš, tedy Beny a Rambo, ostatní pak podle toho, jestli se nebáli, kousli hned nebo až po „otrkání se“, prostě podle nastalý situace ve tmě, z úkrytu a na ringo.Dva hafani se už obran nezúčastnili, pokročilý čas, jiný stav paničky – zdraví je přeci jen v tomhle případě přednější. Držíme palce.
Sečtem body a s Janou vypíšem diplomy, pamětní listy, připravíme připravený ceny a můžem vyhlašovat. Cesar, Nela, Rocky, Bad, Speedy, Jerry, Guess, Ben, Clea, Zigi. Na třetím místě se umístil Sid. Druhý místo získal Beny. Nutno u těhle dvou hafanů dodat, že oba získali stejnej počet bodů, tudíž o konečným pořadí stejně jako u juniorů rozhodovala třetí disciplína. A jelikož Beny dostal na obraně víc bodů, skončil druhej. A vítězem se jednoznačně stal Rambo, Rambák, Rambí, Rambíček. Ve všech třech disciplínách se umístil na prvním místě, tudíž vyhrál celkově a obdržel i pohár pro nejlepší poslušnost.
Jelikož sponzorských darů bylo dost, rozdaly se do posledního. Všem sponzorům patří velký DÍKY. Je fajn, že se najdou firmy a lidi, který dokážou podpořit naše počínání a udělat radost ambiciózním páníčkům rozmazlených čtyřnohých členů lidský smečky.
1.ročník Mikulášskýho trojj-bojje je za náma. Stejně jak ten nultej, i tenhle má kladnou odezvu, takže už teď se těšte na druhej. Bude-li tolik hodně psů jak letos, posunem začátek o kousek dřív a přizpůsobíme se dalším postřehům a podnětům.
Díky Danovi, že si na nás v zapadlým koutě týhle republiky udělal čas, díky všem, kteří se aktivně zapojili do příprav i průběhu Trojj-bojje a díky i ostatním, co si přišli se psem zazávodit nebo jen tak se podívat, k ohni se ohřát a kamarády podpořit.

Příští rok teda nashle.

Jarda

Výsledková listina

kat.senior
jméno psa majitel body
1 RTW RAMBODavid Bouček 86
2 JRT BEN Petra Knápková 81
3APBT SIDLadislav Kott81Více foto

foto _ Mikulášský trojj bojj 2013 _/