» ÚVOD |  SLOŽENÍ TEAMU |  LOVECKÉ AKCE |  SBTC CZ AKCE |  NAŠI PSI |  NOVINKY |  STAF BULL SHOW |  F1-TUG OF WAR |  STATISTIKY |  NADAČNÍ AKCE |  MEDIÁLNÍ AKCE |  TRENING AKCE |  CHOVATELSKÉ AKCE |  BULL TRENINGY  |  KAMARÁDI L.B.T. |  ODKAZY
LUCKY & STRIKE NA TÁBOŘE ZDRAVÉ DĚTI
( Buzice u Blatné 2.8.2005 )

ČLÁNEK

Je to již po druhé, co se mě a mým psíkům naskytla možnost navštívit tábor Zdravé děti pořádaném Vítkem Chaloupkou, zvaný též náčelník “ Řízek” , jak ho děti rádi přezdívají. Známý to dietolog , kulturista a propagator dělené stravy. Je to nadační tábor a jak už sám název napovídá s tematikou zaměřený na zdravou výživu, pohyb a život indianu. Účastní se ho kluci a holky ze všech koutů republiky ,převážně pak děti z dětských domovů.. Na každý den mají organizátoři tábora připravený zajímavý program. Jednou je to vystoupení známého zpěváka, po druhé jsou to jízdy na koních a do třetice jsem to byl já ke kterému se dostala pozvánka od velkého náčelníka . A to na 2.8.2005 abych dorazil se svýmy psímy kamarády fenkou Lucky (sedmiletý Americký staford) a Strikem (čtyřletý pes Stafordšírský bulteriér) a předvedl dětem jak se s těmito psi pracuje a co všechno umí,, ale protože nezvládají úplně vše, co jsem chtěl dětem předvést, přizval jsem si na pomoc dva Americké pitbulteriéry čtyřletého psa Arese a šestiletou fenku Bonnie.
Jako prvního jsme dětem představily Staffbulla Strikeho , který předvedl cviky základní poslušnosti a mnohe děti uznali , že poslouchá líp než oni sami. Potom byly na řadě ukázky klasické sportovní obrany i když slovo klasické možná není pro tento případ to nejvhodnější přirovnání . Prostředí v kterém měl pes pracovat bylo dost neobvyklé. Pes revíroval mezi indiánskými totemi, vyštěkával figuranta v typí a byl přitom obklopen ze všech stran 90 přihlížejícími dětmi., ale se vším si Strike poradil velmi bravůrně. Ještě se nechal od všech přítomných za svůj přesvědčivý výkon pohladit a předal štafetu Americké stafordce Lucky.
Ta měla před sebou nelehký úkol. Fence jsme postavily překážkovou dráhu o délce ca.100 m, s několika různě vysokými překážkami, lávkou a nakonec proskakovala skrz pneumatiku .Byly vybrány 3 děti z každého oddílu dohromady 12 přeborníků a spolu se psem absolvovali tra? tam i zpět . Myslim si ,že i tady nám disciplína dopadla velmi dobře a děcka se výborně bavily. Pes s nimi nádherně spolupracoval , zdolával překažky pěkně spořádaně jednu za druhou a přispůsoboval své tempo s ohledem na to jakého zrovna má po boku závodníka. Všichni běžci byli odměněny malou pozorností a nejrychlejší z nich dostal triko od LBT (Lucky bull team).
Na řadě byl se svou ukázkou Americký pitbulterier Ares, ten nám slíbil, že nám dětí povozí na žebřináku , jaké dřív tahali koně. Mnozí nevěřícně kroutily hlavami , že jeden pes nemůže utáhnout půl tunový vozík plně naložen malými indiany . A kdo nevěřil, ten jenom koukal s otevřenou pusou .Pro všechny přítomné to byla Show se vší parádou nejenom, že to pes utahl , ale stihnul povozit celý tábor a když se všichni vystřídali zkusily jsme kolik uveze maximum. Povedlo se nám na vůz naskládat 23 dětí. Zřejmě by to Ares uvezl, ale při tomto pokusu se nám historický žebřiňák rozpadl. Mohutný pitbulteriér si ještě počkal až ho děti za jeho výstup odmění mazackým poplacaním po hřbetě a tím měl pro dnešek splníno. A my jsme šli připravit už notně nažhavenou fenku APBT Bonnie na poslední ukázku a tím bylo zavěšení na peška přidělaném, kde jinde než na totemu..
Zatímco nám pes pěkně vysel a ohromoval svou fyzickou zdatností všechny přihlížející. Pro děti byla připravena další soutěž. Měli za úkol odhadnout co nejpřesněji ,jak dlouho pes vydrží zakousnutý do peška a kdo se trefil nejblíže opět vyhrál jednu zpřipravených cen. Bonnie ač má výsledky o dost lepší nám tentokrát vydržela zavěšená 34 minut , ale i tak to pro všechny přítomné byl fantastický výkon. Vyhral indianský chlapec Matouš , který tipoval půl hodiny. Čubička se po svém vystoupení jako všichní psi šla pomazlit se svými obdivovateli. a potom se spokojeně uložila do stínu stromů..
Náš výstup jsme ukončily volnou diskusí, kdy měli děti prostor vyspovídat majitele těchto psů a pokládat jim nejrůznější otázky na které jim bylo rozumně odpovídáno. Vysvětlily jsme rozdíly mezi těmito plemeny, vztah pes kontra člověk, obhajovali jsme jejich špatnou pověst v mediich a konec konců o tom jací tito psi jsou ve skutečnosti se děti a nejen ty ,ale i dospělí kteří byli přítomní, měli možnost přesvědčit na vlastní oči. Krásný ,letní den strávený na táboře Zdravé děti jsme završily vztyčením vlajky. Potřasli jsme si pravicemi s velkým náčelníkem “Řízkem” jako praví indiani. Ten nám na závěr poděkoval za představení . Popřál nám štastnou cestu a rozloučil se slovy, kterými i já ukončím tento článek

Nech? Vás provází manitů……………….za LBT Daniel Žďárský
PSALI O NÁS V ČASOPISE SVĚT PSŮ 10/2005
www.i-minerva.cz/svet_psu/
Úvodní seznamovací ceremoniál LBT versus Indiáni z Buzic
Strike a jeho již tradiční předváděčky obran / figurant Míra Tošnar / poslední foto dobrovolník praktikant
Lucky a indiánský Monkey track junior / skrz pneu / lávka / skokovky
A znovu neunavná Lucky / pneu / skokovky / lávka a tak pořád do kola
APBT Ares a jeho tah koňského povozu
APBT Bonnie zavěšení