» ÚVOD |  SLOŽENÍ TEAMU |  LOVECKÉ AKCE |  TROJJ BOJJ AKCE |  SBTC CZ AKCE |  VIDEOGALERIE LBT |  NAŠI PSI |  NOVINKY |  STAF BULL SHOW |  F1-TUG OF WAR |  STATISTIKY |  NADAČNÍ AKCE |  MEDIÁLNÍ AKCE |  TRENING AKCE |  CHOVATELSKÉ AKCE |  BULL TRENINGY  |  KAMARÁDI L.B.T. |  ODKAZY
PF 2016

Kdysi bývalo dobrým zvykem, že jsem psal ke konci roku jakési shrnutí celé uplynulé sezony. Pak jsem se na to dvě sezony vyprd a teď jsem si řekl, že se na to nevyprdnu a malé resumé udělám, neb si myslím, že od té doby co jsme s naší matinkou STAF BULL SHOW zaparkovali v AREÁLU NA Šancích, tak se toho mnohé událo. Zcela jistě stojí za zmínku, že došlo k výrazné revitalizaci teamu v podobě nových psích i lidských členů. Pevné kotvy v našich řadách zaujali Víťa, Andulka, Lucie, Jana , Honza, Irena a SBT Gas. Linie juniorů nám zdárně přerůstají přes hlavy a na polích bullích sportů sbírají své první tituly. Matylda, Kubík i Terezka by nám o tom jistě mohli vyprávět. A asi by bylo nespravedlivé, kdybych nepřipomněl základy LBT, které tu už s námi bezmála 15 let brázdí již značně zoraná, výše zmiňovaná pole. Já, bratr Miloš a Pavel s rodinou jsme toho živoucím důkazem. Naopak živoucím faktem je i fakt, že nás některé důkazy opustily. V roce 2014 to byl APBT Iron Rony a v roce minulém, poslední z psích mohykánů LBT fenka AST Cherry. Tu jsme téměř okamžitě nahradili novou psí krví slečnou SBT Ducatti.
První ze psů z našeho teamu, kdo si zaslouží mé hodnocení za uplynulou sezonu je nestárnoucí legenda Apbt Masta Killa. Bodoval ve všech závodech, kde jen se v roce 2015 objevil. Ve statistických údajích dominoval především v disciplíně Monkey Track,zde získal první titul ČR poháru bull plemen, druhou příčku v ČR poháru obsadil v disciplíně WPS a celkově v COMBI poháru ČR získal taktéž druhé místo. V bodování Best LBT opět druhý nejúspěšnější pes sezony. Osmé místo vybojoval v IRON Pitbullovy v poháru klubu KAPBT, ale kdo ví, jak by býval dopadl, kdyby nebyl ochuzen o podzimní část soutěže, kterou zmiňovaný klub Amerických pitbulteriérů každý rok pořádá a tentokrát byla náhle zrušena. Tato skutečnost do bodování všech pohárů promluvila, ale to už je trochu jiná písnička. Každopádně Killa v osmi letech předvedl, že ještě rozhodně nepatří do starého železa a pořád mu to slušně šlape.
Nezaháleli určitě ani ostatní psi. Z pohledu Sucke to byly spíše výkony mateřské. V dubnu přivedla na svět vrh B pod hlavičkou ch.s. Danny King. Bylo odchováno pět krásných štěňátek – kluci v pořadí Babe Matthew, Busta Rhymes, Bad Boy, holčička Britney Bitch a poslední kluk Beastie Boys. Věřím, že budou do budoucna silnou základnou na poli sportovní kynologie a kdo ví možná i na koberečku výstavním. Nicméně po mateřské dovolené si Sucke stihla střihnout 1. místo v prestižním triatlonu na Sadské a šáhla si na jedno 3. místo ve WPS.
I Wesley přidal do sbírek LBT nějaký ten kov v podobě dvou zlatých medailí a to z disciplíny WPS a MT.
V neposlední řadě LBT rozšířilo svůj obzor působnosti i na poli lovecké kynologie. A i v tomto směru jsme se s našimi psy posunuli hodně kupředu. Lovecké lístky již mají oba pilíře LBT ( Já i Pavel ) lovecká upotřebitelnost našich psů ( Sucke, Wesley ) potvrzena složením zkoušky ( BZH, ZV ) a pevně věřím, že to nejsou zkoušky poslední. Činíme se i v praktických zkušenostech, kdy se již třetí sezonu pravidelně účastníme s našimi psy loveckých akcí, převážně naháněk a dosledů. A rozhodně nepatříme mezi outsidery, ale naopak, troufám si tvrdit, že vždy dobrou prací doplňujeme práci celé smečky.
Možná než na poli závodním, když pominu Kildu, mateřské povinnosti Sucke atp. vidím spíše sílu LBT v pořádání nadačních a mediálních akcí, kterých bylo letos opravdu požehnaně. Pojďme si připomenout ty nejvýznamnější. Jednalo se o nadační akce CZECH PES, DNY PH15 či BULL SRAZ v rámci Světového dne zvířat 2015. Stěžejní nadační projekt LBT úzce související s mateřskou akcí Staf Bull Show byl a je počin s názvem ANGEL tak se jmenuje pejsek, kterému LBT pomáhá veřejnými sbírkami zaplatit operaci kyčlí.
Z mediálních akcí jistě stojí za zmínku Rodinný den pro PH4, Mikulášský Trojj Bojj či focení pro MENHOUSE. Další počiny článek pro Svět Psů – Historie Bull sportů v Čechách a s tím související Tematické přednášky, které se uskutečnily v Praze a na Severu Čech.
Ve spolupráci s naším generálním sponzorem s firmou Dibaq s.r.o, produkující granulované krmivo pro psi značky FITMIN, se podařilo natočit krásný dokument s názvem PSÍ GLADIÁTOŘI - nádherné dílo především o propagaci bull sportů a bull plemen jako takových na území české republiky. Se zaměřením na individuálním příběh jednoho psa a jeho handlera ( v tomto případě Masta Killa a já ) V současné době se jedná o jeden z nejsledovanějších krátkých filmů s psí tematikou, jaký se podařilo produkci FitminCZECH natočit. Přes 13 000 zhlédnutí na youtube a spousty pozitivních ohlasů na všech možných mediálních kanálech mluví za vše. Good work o tom žádná, mám z toho to projektu velkou radost.
Rád bych zabruslil i hlouběji do zákulisí LBT a zhodnotil práci, která není až tak viditelně zajímavá a zábavná jako ty předchozí zmíněné odstavce , ale věřte, že se jedná o tu podstatnější část činností, která nám dá výrazněji zabrat. Jedná se o nespočetné množství uspořádaných tréninků, schůzek, prosezené hodiny u PC a vytváření méně či více zajímavých tabulek, statistik, vytváření pravidel a komunikačních vláken. Udržování spolupráce mezi významnými kluby pro plemena typu bull jako je klub SBTC CZ, KAPBT. To vše jsou činnosti, které LBT mimo jiné vytváří již řadu let.
Je toho opravdu hodně co bych zde mohl podrobněji do nekonečna rozepisovat, ale od toho má PF není, ta měla pouze stručně shrnout to nejpodstatnější, co se v uplynulém roce udál,a to jsem již učinil - i když popravdě asi ne moc stručně, ale já to jinak zkrátka neumím . Než se zase umlčím, měl bych vyzdvihnout, že nejpodstatnější událostí stále zůstává naše stěžejní akce s názvem STAF BULL SHOW, na které si dáváme záležet s precizností vlastní našemu teamu. Důraz však klademe na spokojenost vás dvounohých, neb budou-li spokojení ti dvounozí ( tam to konec konců začíná ) budou zákonitě spokojení i ti čtyřnozí a to je priorita v případě SBS number one. A skálo pevně věřím, že tomu bude i v nadcházející sezoně 2016 na našem již teď připravovaném jubilejním 15.ročníku …………. Uděláme pro to vše, ale dost slibů, nesnáším alibismus , brečení a prázdné plky . Počkejme si na realitu samotné akce a sami si uděláme všichni názor na kolik se nám to povedlo, záměrně mluvím v množném čísle, protože je to akce nás/Vás všech a jenom na nás/Vás záleží jaký si to uděláme. Takže doufám, že to nikdo z nás neposere ……………….. nechceme se vracet o krok zpět, ale posouvat věci vždy o krok vpřed ………………………

A nezapomeňte, že ve dvou se to lépe táhne :-)

Šťastný Nový k-rok 2016 přeje za LBT Daniel _
Veselé Vánoce 2015