» ÚVOD |  SLOŽENÍ TEAMU |  LOVECKÉ AKCE |  TROJJ BOJJ AKCE |  SBTC CZ AKCE |  VIDEOGALERIE LBT |  NAŠI PSI |  NOVINKY |  STAF BULL SHOW |  F1-TUG OF WAR |  STATISTIKY |  NADAČNÍ AKCE |  MEDIÁLNÍ AKCE |  TRENING AKCE |  CHOVATELSKÉ AKCE |  BULL TRENINGY  |  KAMARÁDI L.B.T. |  ODKAZY
foto

PF2011 LBT

PF2011 DANNY KING

PF2011

článek

Minulou Pf- ku jsem začínal slovy tradičně ani letos tomu nebude jinak, protože tradice je zkrátka tradice. Rok se s rokem sešel a mě nezbývá než provést rekapitulaci roku minulého. Letos začnu pěkně od podlahy, a to hodnocením našich psů. Jako první mě nemůže napadnout nikdo jiný než APBT Masta Killa. Co říci o jeho výkonech ? Snad to ani nebudu rozebírat, aby to nevypadalo jako přehnané vychloubání, ale ten pes prostě šlapal na všech soutěžích jako nejlepší švýcarské hodinky, triatlony, bikejoringi , Weight pulli, sprinty, Monkey tracky snad jen ty Jumpy by se mu dali vytknout, ale i to si myslím časem dopiluje trpělivý trening, který konec konců je základem veškerého úspěchu, ale není to jenom trening , myslim si, že je to i něco víc a to je srdíčko. Nebo chcete-li Tělo z ocele, srdce ze zlata ( to není z mojí hlavy, to jsem si půjčil ) . Titul IRON PIT BULL za rok 2010 s 200 body nás nemine.
SBT Smile Alien už takové štěstí neměla, o tom to taky je , ale musí se mu jít tak trochu naproti. Na jaře proběhlo krytí, které nedopadlo ze zdravotního hlediska vůbec dobře, jen tak tak jsme utekli kastraci. Jen co jsme se z toho trochu oklepali následoval vrchol sezony a tím je pro naše Stafíky červnová Staff bull show, kde jsme to trochu celé prokaučovali, ač si myslím že Smile byla schopná v ten den podat daleko lepší výkon. Nicméně vše nám mnohokrát vynahradila daleko cennějšímy výsledky v podobě 1.místa na sadském triatlonu, kde se Zuzkou podali vynikající výkon v dané kategorii. A další pěkný výkon Smile předvedla na podzimní Pit Show, kde si na překážkové dráze mezi pitbully doběhla pro krásné 3.místo. Následně na to jsme operaci neunikly a Smile přeci jenom prodělala chirurgický zákrok, který se sice netýkal problému s krytím, ale postihlo nás prokletí alá spolknutý cizí předmět a operace byla na světě, uff opět to drama, které už tu jednou bylo, tentokrát s dobrým koncem. A do třetice úspěšné podzimní krytí se psem SBT Doilem . Rád budu tvrdit , že i zde se dá mluvit o Happyendu, ale raději si počkám až jak to dopadne, překvapení už v tomto směru bylo dost. Prozatím jsme ve fázi číslo dvě a tím je fáze úspěšné březosti.
AST Lucky se nám přesunula do kapitoly Nesmrtelní. Rád bych to nějak srdceryvně okomentoval, ale ani nevím jak , napadá mě spoustu velkých slov, ale já nechci ………….zkrátka odešla, čas nezastavíš. Umřela krásně, důstojně , nejlíp jak pes zemřít může v náruči svého pána bez bolesti, bez trápení a rychle. Byla to prostě naše šťastná fenka Lucky „ LBT RESPECT
APBT Iron Rony a AST Cherry i nadále plní funkci spokojených seniorů, budeme rádi, když jim to vydrží co nejdéle.
O proběhlé akci IX. ročníku - STAFF BULL SHOW 2010 - jste se mohli dočíst v devátém čísle časopisu Svět Psů 9/2010 o měsíc později proběhl III.ročník slibně se rozvíjející akce F1 – TUG OF WAR turnaj v přetahování u kterého symetricky roste úroveň s oblíbeností. Úspěšně se nám podařilo do pravidel zařadit nový titul THE BEST TIME , který letos dosáhl na nový český rekord v čase 3 hodiny a pět minut.
Nejsou to ovšem jenom činnosti kolem pořádání akcí , sportování se psi atp., které LBT po celý rok produkuje ze své dílničky a které přeci jenom jsou a bez pochyby budou stěžejnímy záležitostmy i nadále. Ale jsou to i projekty, které nejsou až tak vidět a zůstávají tak trochu pod pokličkou celého teamu, ale jsou tu a bylo by nefér trochu tu pokličku nepoodkrýt. Jednou takovou podpokliční prácičkou je nová, upravená / novelizovaná licence nebo chcete-li řád L.B.T. , který byl úspěšně schválen 5.11.2010 s úplným názvem STAF BULL SHOW – LUCKY BULL TEAM.
Pro mě osobně pomalu končí jedna generace psích sportů , psích sportovců a s novým desetiletím přichází i nová vlna psů , stoupá sportovní prestiž , úroveň soutěží, až na pár vyjjímek. Trening psů se hodně zlepšil, množství sportujících lidí se svýmy psy atp. Myslím, že to jde hodně dopředu. Když se podívám na rok 2004, kdy v Iron Pitbullovy bodovalo 36 psů a v tomto roce 78 je to víc než 100% nárůst. A kde že jsem na tyto čísla přišel ? V kapitole STATISTIKY , kde si LBT hraje s výsledky sportujících teriéru typu bull. A pokud i Vás zajímá historie našich psích sportovců jejich výkony a rekordy, můžete náhlednou i pod tuto pokličku. Dlouhé zimní večery jsou k tomuto přemítání / rozjímání přímo stvořené. A pokud by Vám i nadále byla dlouhá chvíle, LBT má ještě jedno novoroční eso v rukávu a tím je článek , který vyjde v časopise Psí sporty 1/2011 – někdy kolem pátého ledna . Článek bude na téma Jak se sportuje s ……….Stafordšírský bulteriér .
A to je všechno přátelé, vše co jsem považoval za podstatné v roce 2010, vše co se týkalo LBT, ale zdaleka ne vše, co bude následovat v roce 2011 ………………….10.ročník " STAF BULL SHOW " a s ním se definitivně uzavře i soutěž PES DESETILETÍ.

Těším se a se mnou i celý team , přejeme příjemný Nový rok.

Za L.B.T. Danny King