» ÚVOD |  SLOŽENÍ TEAMU |  LOVECKÉ AKCE |  SBTC CZ AKCE |  NAŠI PSI |  NOVINKY |  STAF BULL SHOW |  F1-TUG OF WAR |  STATISTIKY |  NADAČNÍ AKCE |  MEDIÁLNÍ AKCE |  TRENING AKCE |  CHOVATELSKÉ AKCE |  BULL TRENINGY  |  KAMARÁDI L.B.T. |  ODKAZY
Stafbull Speciál 2012 (15.- 16. září 2012, Poděbrady)

Staffbull Speciál 2012 – premiérové výstavně-pracovní setkání chovatelů a příznivců plemene Stafordšírský bulteriér.

Stafordšírský bulteriér je v současné době velmi populární společenský pes, které postupně získává oblibu i jako univerzální plemeno pro aktivní majitele. 15. a 16. září 2012 proběhla v Poděbradech unikátní akce, která tyto zajímavé psy předvedla nejen ve výstavním kruhu Speciální výstavy klubu, ale i jako úžasné pracanty a sportovce v rámci výcvikově zaměřených aktivit.

Na sobotní dopolední a odpolední výstavní program navázaly podvečerní přednášky věnované pracovní upotřebitelnosti plemene. Do programu byly zařazeny přednášky na témata: Uplatnění stafordšírského bulteriéra v canisterapii (Jiřina Volšická), v záchranářské kynologii (Hedvika Češková) a při lovecké praxi (Rudolf Slaba). Přestože se všechny tři příspěvky týkaly zcela odlišných témat, měly společného jmenovatele v reálném pracovním používání SBT. Všichni přednášející prezentovali na základě svých zkušeností, jakým způsobem stafíci pomáhají v reálné pracovní praxi, ať už při léčbě a stimulaci nemocných nebo starých lidí, při vyhledávání osob a záchraně lidských životů v různých terénech a prostředích nebo jako nepostradatelný pomocník v myslivecké praxi při dosledech nebo na naháňkách.

Nedělní program byl věnován sportovně výcvikovým aktivitám. V dopolední exhibici předvedli členové Rady pro výcvik ukázky pracovních, výcvikových a sportovních disciplín. Více než 80 diváků ocenilo velmi působivé skupinové předvedení poslušnosti (vedoucí J. Hlávka), dynamické ukázky obran v různých modifikacích (vedoucí J. Kubricht), demonstraci schopností stafíka při pachových pracích (F. Vanžura), obratnost a dovednosti na agility-parkúru (M. Vrátilová), skokové a chytací schopnosti při exhibici dogfrisbee (M. Motrinec, V. Kořínková), sílu a nasazení specialistů na bull sporty - sprint se zátěží, skok do výšky, přetahování (vedoucí D. Žďársky). Velký potlesk sklidila také ukázka výstavního handlingu (H. Mudrová, J. a R. Zálišovi). I v dopolední části se zapojila řada účastníků v rámci vložených soutěží. Při aportu špekáčku proběhla řada převážně neúspěšných pokusů (respekt k výkonu psa Flash Wizard Bull pana Vanžury!) a v soutěži netradičních výkonů předvedli stafíci několik opravdu zajímavých dovedností, různými zvuky počínaje a skákáním přes švihadlo konče (velešikovná fenka Blair Witch Bee-Master paní Vrátilové).

V odpoledním programu pak pořadatelé připravili možnost aktivního zapojení všech přítomných stafíků na 11 stanovištích. Oproti disciplínám z dopolední exhibice přibyla ještě coursingová trať ideální zejména pro začátečníky a mladé psy (vedoucí P. Prokopová) a canisterapeutický koutek pro konzultace a zkoušku polohování (J. Volšická).

Celá akce vyvrcholila soutěží v junior handlingu, kde nastupující generace vystavovatelů rozdělená do věkových kategorií předvedla velmi pěkné výkony. O velké množství cen bojovali pod bedlivým dohledem rozhodčí Heleny Mudrové.

Akce organizovaná naším klubem byla jednoznačně úspěšná a s příznivým ohlasem všech účastníků. Poděkování za ceny a odměny účastníkům patří generálnímu partnerovi SBTC CZ společnosti ANF, manželům Innemanovým, firmám Tamer a Bravo. Velké poděkování patří také všem organizátorům a aktivním účastníkům, kteří přípravě a realizaci věnovali velké úsilí a množství svého času.

text: Rudolf Slaba
VIDEOGALERIE

zkrácená verze _
Staff bull speciál 2012/

nezkrácená verze _
Staff bull speciál 2012/