» ÚVOD |  SLOŽENÍ TEAMU |  LOVECKÉ AKCE |  TROJJ BOJJ AKCE |  SBTC CZ AKCE |  VIDEOGALERIE LBT |  NAŠI PSI |  NOVINKY |  STAF BULL SHOW |  F1-TUG OF WAR |  STATISTIKY |  NADAČNÍ AKCE |  MEDIÁLNÍ AKCE |  TRENING AKCE |  CHOVATELSKÉ AKCE |  BULL TRENINGY  |  KAMARÁDI L.B.T. |  ODKAZY
TOP STRIKE
COLLIN FRANSIMO BOHEMIA - STAFFORDSHIRE BULLTERIER(SBT)
pes narozen 1.8.2001- 20.7.2006
váha 18 kg / výška 41 cm

majitel Daniel Žďárský
SPORTOVNÍ ÚSPĚCHY
MONKEY TRACK20023.místo Jeseníky
2004 3.místo PRAHA
2006 1.místo PRAHA
MONKEY TRACK - junior20033.místo PRAHA
WEIGHT PULL SPRINT 2002 1.místo Jeseníky
Pneu 2003 1.místo PRAHA
2004 3.místo PRAHA
20052.místo PRAHA
2006 2.místo PRAHA
Tříkolka ( kat.do 20kg )2004 2.místo Brno
20041.místo Křivonoska září
2005 2.místo Křivonoska květen
3.místo Křivonoska září
TUG OF WAR 20063.místo PRAHA
STAFFÍ DEN 2004 2.místoDobřany u Plzně
IRON STAFF 2003 3.místo PRAHA
BEST SBT L.B.T. 2006 65 bodů PRAHA
PRACOVNÍ ÚSPĚCHY
ZKOUŠKY
ZOP 3.11.2002 94 bodů PRAHA Rychety
ZPU 110.5.2003 116 bodů PRAHA Hloubětín
ZPU 2 8.11.2003251 bodů PRAHA Rychety
ZÁVODY
ZPU 1 20034.místo - 133 bodůPřelouč
ZVV 1 20047.místo - 224 bodů Dačice
ZVV 1 200510.místo - 148 bodů Dačice
VÝSTAVNÍ ÚSPĚCHY
Klubová SBT 2002 VD Česká Lípa Pihel
Mezinárodní 2002 VD PRAHA
Krajská2002 výborný 1, vítěz třídy Karlovy Vary
Zařazen do chovu14.11.2002 Poradce chovu SBT Hana Vojáčková
Klubová SBT 2003 výborný 2 Česká Lípa Pihel
RES.CACrozhodčí Danny Gilmour
Národní 2003 výborný 2 Mladá Boleslav
Klubová SBT 2004 výborný 4 Česká Lípa Pihel
Klubová SBT 2006 výborný 4Praha ( KC Rychety )
- R.I.P. "STRIKE"COLLIN FRANSIMO BOHEMIA * 1.8.2001 – 20.7.2006 †

OZNAMUJEME ŠIROKÉ KYNOLOGICKÉ VEŘEJNOSTI, ŽE NÁS OPUSTIL VELKÝ, ČTYŘNOHÝ KAMARÁD A BOJOVNÍK S VELKÝM SRDCEM NA PRAVÉM MÍSTĚ. PO NEVYHNUTELNÉ OPERACI, JEHO SRDÍČKO BOHUŽEL NEVYDRŽELO. BYL PRO NÁS VŠECHNY VELKÝM SYMPAŤÁKEM A MEZI „ŽABIČKAMI“, BYL VŽDYCKY HODNĚ SLYŠET. UKÁZAL VŠEM, ŽE I S TAK MALÝM TĚLÍČKEM SE DAJÍ DOSAHOVAT NEUVĚŘITELNÉ SPORTOVNÍ VÝKONY, KTERÉ MU MOHLI MNOZÍ ZÁVIDĚT. ZA SVŮJ KRATIČKÝ ŽIVOT SE SPOUSTĚ LIDEM DOSTAL POD KŮŽI A DOUFÁME, ŽE NA NĚJ BUDOU VŠICHNI VZPOMÍNAT JEN V TOM NEJLEPŠÍM.
Článek na počest jednoho psího rytíře, který se jmenoval...........

„STRIKE“

Toto anglické slovo , když si přeložíte do češtiny, zjistíte, že to znamená udeřit, mrštit, zasáhnout, stávkovat, překvapit, vyrazit, srazit se a nebo taky učinit dojem. Záleží v jakém slovním spojení to použijete. Proč to píši ?
Tak se jmenoval můj pes stafordšírský bulteriér Strike. Chtěl bych Vám o něm napsat pár slov a trošku si společně zavzpomínat.
Jednoho dne jsem si od jisté chovatelky dovezl malou černou kuličku a jediný, co na něm bylo velký, byla jeho hlava. Jak jsem později zjistil vyrostla mu do neuvěřitelných rozměrů. Kamarádi, s kterými jsme rádi chodili na pivko, si na účet mého psa dělali legraci .“ Pozor největší hlava v Evropě je tady „. A dalšími podobnými hláškami vítali mě a mého neodmyslitelného par?áka. Strike nebyl sám, měl svou věrnou kamarádku ,mámu a učitelku americkou stafordku Lucky. Byli nerozlučná dvojka, strávili spolu nekonečné chvíle her, neúnavně se honili za „hopsakoulí“ (tvrdý gumový míček), běhali za mým terením autem po poli a neskutečně dlouho se dokázali přetahovat o cokoli, co jim přišlo do tlamy. Vytvořili spolu perfektně sehranou dvojici Lucky&Strike.
Nemohu opomenout jaký to byl milovník vody. Rád plaval , taky se potápěl a z vody mu přitom trčel jenom jeho černý proutek , kterým ( i když zbytek těla měl pod vodou ) kroutil sem a tam. Někdy už jsem měl strach, jestli se mu něco nestalo. Najednou zmizel pod hladinou a dvacet vteřin se nic nedělo , ale pokaždé to dobře dopadlo. Vždycky se nakonec vynořil. Přemýšlel jsem, co tam hledá, nikdy nic nepřinesl . Asi jen tak pro zábavu a nebo to někde odkoukal. Možná ode mě já se taky rád potápím. Chicht….
Rádi jsme spolu chodili na cvičák , kde jsem ve Strikovi objevil jeho velkou a celoživotní zálibu - rukáv . Miloval všechny figuranty, ale nejoblíbenější byl Míra . Uměl ho tak nádherně prohodit , plivnout mu na tu jeho velkou šišku ( hlavu ) a nebo mu zasadit pěknou ránu obuškem po hřbetě, přesto ho měl rád. Zkrátka ho to bavilo, tak jsem ho v tom začal podporovat . Úspěšně jsme složily několik zkoušek základní poslušnosti a jako jeden z první SBT v České republice složil zkoušku , která již zmiňované obrany obsahovala ( ZPU 2 ). Nikdy nezapomenu na to, jak jsem v Jindřichově Hradci u strejdy mé přítelkyně stál na cvičáku nastoupen na závody podle ZVV 1 ( zkouška plemen nad 45 cm , což Stafík nemá ) okolo německý ovčáci , dobrman , rotvajler a já se Strikem . Ten jako vždy řádně nažhaven na celou akci. „Honem, honem a? už se něco děje tohle mě nebaví“, jako by říkal svým bojovým pokřikem , který se linul celým areálem cvičáku. Všichni se na něj ( z jejich tázavých pohledů bylo cítit udivení a každou chvíli jsem čekal kdy se někdo zeptá “ Jste tady správně pane“ ) otáčeli, kroutily hlavami a zasypávali mě dotazy, jak takovýhle malý „u ječený prasátko“, může přeskočit metrovku a už vůbec nemohli pochopit, jak to chytá figuranta. Jen jsem se uculoval a nechal jsem to na Strikovi .Radši jsem nic nekomentoval, abych něco nezakřikl. Nakonec jsme s třinácti závodníků skončili sedmý a v obranách čtvrtí . A kdybych se lépe naučil zkušební řády mohl být i první, prohlásil o nás pan rozhodčí. Lepší obrany prý ten den neviděl, kdybych mu to nezkazil. Nechci ani počítat kolik jsme absolvovali předváděček na různých sportovních akcích , dětských táborech atd., to byl zkrátka Strike a jeho rukávek. Zažily jsme toho spoustu, na všechny jeho kousky , zážitky by mě nestačil žádný arch papírů a slovy se to nedá dost dobře ani vyjádřit.
Nebyl to jenom dobrý sportovec , byl to především nerozlučný kamarád , přítel, milující svou rodinu , přátelé , děti a nebyl by to asi správný stafík , který by svým jazykem neoblízal všechno, co mu pod něj přišlo a bylo mu jen trošku sympatické. Když potřeboval čůrat a páníčkům se nechtělo vstávat rejdil tak dlouho kolem postele, než našel kousek odkrytého těla a hned se na něj vrhnul a začal ho svým blizákem oblizovat tak dlouho, dokud se někdo neprobral a nešel ho pustit ven aby mohl ukojit svou potřebu. Pokaždé slavil úspěch, proti těmto náletům nebylo obrany.
Pak však přišli chvíle , které jsem si myslel , že budu řešit až trošku později . Bohužel, takový je život. Jednoho parného dne Strike přestal žrát . První mé myšlenky byly: „Dobrá jsou tropický vedra nechutná mu jíst, nasadil si nějakou dietu“. Jak se později potvrdilo nechu? k jídlu, to nebyla. Nafouklo se mu bříško, začal zvracet a už vůbec nepil , nežral jen netečně polehával ve stínu chodby . Neváhal jsem a šel jsem navštívit veterináře. Bylo uděláno několik snímku trávicí soustavy mého psa, několik odběrů krve, moči a ani sonograf neobjevil nic, co by nasvědčovalo něčemu atypickému. Jeden doktor si nevěděl rady, tak hurá k dalšímu přehazovali si nás, jak horký brambor a já jsem jen nemohoucně přihlížel, jak můj par?ák chřadne . Jeho dřív tak nádherné o svalené tělo ,zmizelo někam do neznáma . Už mu zbyly jen velký kukadla , kterýma se po mě neustále snažil házet teskné pohledy. Nejhůř mi asi bylo, když jsem asistoval panu doktorovi při odběru tekutin z dutiny břišní , kterou měl celou zaplněnou kapalinou neznámého původu. Strike naprosto poslušně bez narkózy, jen tak se položil na bok, jak pan veterinář přikázal. A vzdychl „ Já ti věřím . Dělejte si se mnou co chcete, hlavně mě pomožte „ . Tehdy už mu bylo hodně zle . V ordinaci jsem se tvářil jako naprostý profesionál a nedal na sobě nic znát , ale jen co jsem vyšel ven rozsypal jsem se jak hromádka karet, oči zalité a hlavu plnou myšlenek, jak to dopadne. Doktoři došli k závěru .Operace je nevyhnutelná, musejí mého psa otevřít a najít příčinu jeho stavu. Věřil jsem do poslední chvíle , že to všechno dobře dopadne jako v pohádce. Život však je trochu jiný kafe. Mazácky jsem Strikeho poplácal po jeho obří hlavě, která jediná na něm zůstala taková jakou jsem ji znal celej jeho život. A řekl mu „ Bojuj , nevzdávej to chlapečku, za chvilku si pro tebe přijedu ! „
Skutečně jsem si pro něj přijel , ale nikdo mě už nevítal. Byl konec. Do jedné ruky jsem dostal hopsakouli a do druhé ruky psa v igelitu . Příčinu jsme odhalili . Diagnóza smrti zněla . Spolknul hopíka a ten mu ucpal tenké střevo. Tak to všechno začalo a zároveň i skončilo. Po tříhodinové operaci mu nevydrželo srdíčko. Strike mě opustil ( pytlíček můj malinkej , ušatej, bombarďák s neskutečným srdcem a sportovec s velkým S ) Zuzku, Lucky , přátelé a všechny ty, které miloval a oni milovali jeho . Pro nás všechny zůstane věčný…….. Věřím tomu, že již má nahoře svůj pěkný pelíšek a poctivě tam trénuje pevné a tvrdé zákusy s ostatními hafany. Budiž mu země lehká. Každý konec je zároveň nový začátek. Můj nový SBT se jmenuje Smile.

DĚKUJI………. za L.B.T. Daniel Žďárský


Strike - Weight pull sprint Křivonoska jaro / Strike se Zuzkou na Staff Bull Show 2006 ( Monkey Track )

Strike - Staff Bull Show 2006 / přetahování. Vpravo dvě malá videa : Strike obrany Křivonoska pro zobrazení klikni na hlavičky

Strike v zimě ve slušivé vestičce od Maga 2005
Strike a Zuzka na Staff Bull Show 2005
Létající Strike a jeho užasné obrany sekundují mu páníček Danny a Míra figurant ( Staff Bull Show 2005 )
Strike ringo obrany Křivonoska 2004
Strike na dovolené u Baltského moře / s Danem / Zuzkou 2005
Strike hlava / postoj / pán tvorstva / vítěz / Weight pull sprint 2003
Strike grafi?ák / independent / v makovém poli / a žeroucí trávu
Strike hlavoun / s Danem / Zuzkou / potápka
Strike na výstavě 2004 / zavěšení to bylo něco pro něj
Strikeho kámoši / jorkšírek Montík / APBT Keby / SBT Ailli / SBT Catty
Mama Barlet / Tata Adam / Strike synáček papá / kouká 2001