» ÚVOD |  SLOŽENÍ TEAMU |  LOVECKÉ AKCE |  TROJJ BOJJ AKCE |  SBTC CZ AKCE |  VIDEOGALERIE LBT |  TREADMILL RACE |  NAŠI PSI |  NOVINKY |  STAF BULL SHOW |  F1-TUG OF WAR |  STATISTIKY |  NADAČNÍ AKCE |  MEDIÁLNÍ AKCE |  OSTATNÍ AKCE |  CHOVATELSKÉ AKCE |  BULL TRENINGY  |  KAMARÁDI L.B.T. |  ODKAZY
STAFF BULL SHOW PRAHA 18.6.2005
( Kynologické centrum Rychety )

ČLÁNEK

Rok se s rokem sešel a já bych Vám všem příznivcům psů typu bull přiblížil, co se letos událo na již čtvrtém ročníku Staff bull show konaném v Praze – Uhřiněvsi v kynologickém centru Rychety. Byla sobota 18.6.2005 nad Rychety příjemně sálalo slunce a fičel chladivý větřík. Přípravy na uspořádání akce byly u konce a děvčata s LBT(Lucky bull team), spolu s pani veterinářkou MvDr. Mustafou Ali v devět ráno zahájily přejímku psů. Účastníků bylo požehnaně, od malých nabušených Stafordšírských bullterierů(SBT), Amerických stafordšírských terierů(AST) a klasických Bullterierů až po mohutné, osvalené Americké Pitbullteriery(APBT).
Přejímka byla u konce a my se vrhli do první disciplíny zvané Monkey track(opičí dráha). Zúčastnilo se celkem 19 psů se svými handlery, kde si troufám říct, že se sešla momentálně špička v tomto oboru, nechyběl zde opravdu nikdo, kdo má s touto disciplínou něco společného. Na 1. místě AST fenka Lucky s panem Danielem Žďárským v čase 0:56:91 minuty, 2. místo slečna Martina Štěpánková s APBT psem Dak Sparks v čase 1:01:12 minuty a 3. místo pan David Šrenk s fenkou AST Little Umbra v čase 1:03:88 minuty. I další časy byly velmi dobré a vyrovnané, což svědčí o dobré připravenosti závodníků, i když nutno podotknout, že někteří podcenili přípravu zdolávání záludných překážek, které byly rozmístěny po celé délce trati (cca 300m). Nejsložitější asi byla lávka s žebříkem. Jinak si myslím, že zbývající překážky ( áčko, metrovka, tunel, kladina aj. ) proběhli bez větších potíží.
Následoval Monkey track junior pro naše nejmenší, kde se nám zúčastnilo pět malých borců ve věku od 5 do 14 let. Tady snad nemá cenu rozepisovat, kdo zvítězil a kdo byl poražen, zde jsou vítězové všichni malý špunti, kteří si zaběhli stejně náročnou tra? jako dospělí. A snad ještě malá poznámka k dětem. Žádný s pitbullů, staffordů a jim podobným si je nespletl s motivujícím peškem, naopak děti si psi hladily, společně s pořadateli LBT okupovali start i cíl všech disciplín a účastnili se losování pořádí do soutěže v přetahování . Celkově zde panovala nádherná harmonie, ve vztahu pes a člověk, jaká je konec konců těmto plemenům vrozená. Na mě jako pořadatele to velmi dobře zapůsobilo. Neříkám, že občas nedošlo mezi psími rivali ke slovní přestřelce, ale není se čemu divit v tak vypjaté soutěžní atmosféře , to občas mezi psími bojovníky zaskřípalo, tím to však končilo.
Teď už k další disciplíně a tím byl Weight pull sprint (tahání břemene na čas). Zde jsme měli psi rozděleny do několika kategorií. Začnu těmi nejmenšími a to „staffbulíky.“ Ti tahali a sprintovali s 6 kilovou pneumatikou za zády, na trati o délce 50 metrů. Mezi psi zvítězil SBT pes Amantt Fransimo Bohemia slečny Heleny Semerákové v čase 8:56 sekund, 2. místo SBT pes Collin Fransimo Bohemia slečny Zuzany Kremlíkové v čase 11:40 sekund a 3. místo SBT pes Butch pana Paluska v čase 17:38 sekund. Následovaly SBT fenky, kde zvítězila Cony slečny Hanky Maredové v čase 16:85 sekund, 2. místo Aymee pana Křivance v čase 30:68 sekund a bohužel 3.místo zůstalo neobsazeno, protože zbývající fenky nedoběhli v časovém limitu 60 vteřin. Nenápadně jsme se přesunuli do větší váhové kategorie mezi AST a APBT, kde jsme vyměnily pneumatiku za tříkolku zatíženou 70 kg pomocníkem. Začaly fenky do 20 kg. Disciplínu nám zahájila Little Umbra a také ve své kategorii zvítězila v čase 9:51 sekund. Následovali další a další kategorie, přibývalo závaží, až jsme se dostali na zátěž 160 kg a psi nad 30 kg nám předvedli, jak vypadá pořádný weight pull sprint. Zde nám zvítězil APBT pes Ares pana Adamce v čase 11:79 sekund.
Zbývala nám poslední dopolední soutěž a tím byl výskok na pěška (určená především pro gumové pitbully). Základní výška byla 160 cm, s kterou nikdo zúčastněných, mimo jednoho psa, neměl problem. Nakonec však byli na Arese a jeho 215 cm všichni krátcí, 2. místo pes Argo pana Šafra (200cm) a 3. místo fenka Nikkita s pani Maškovou (185cm).
A to už slunce dobře pražilo přesně nad celým areálem kynologického centra Rychety a byl čas na polední pauzu. Rychle napojit psi a hlavně páníčky, doplnit energii v podobě chutných obědů, které pro všechny přítomné místní personál připravil. A když toto vše bylo vykonáno následovalo vyhlášení výsledků za dopolední disciplíny, které se neobešlo bez rozdávání diplomů, gratulací, medailí, pohárů a mnoho dalších cen, které pro nás připravili štědří sponzoři, o kterých ještě padne zmíňka na konci mého článku. Předávání cen proběhlo a my přistoupili k dalšímu sportovnímu programu tohoto dne.
Na řadě byly ukázky obran. Jistě nemusím ani laické veřejnosti blíže specifikovat, o co v tomto odvětví kynologie běží. Ukázku klasické sportovní obrany na rukáv nám předvedl zástupce plemene SBT, již ostřílený 4 letý mazák Strike, kterému skvěle sekundoval figurant pan Mirek Tošnar a také je za jejich výkon publikum odměnilo bouřlivým potleskem. Dále nám své umění tvrdých zákusů na ringo oblek předvedl APBT pes Mago a i zde nutno ocenit rychlost a razanci s jakou pes zadržení prováděl, až mnohým přítomným běhal mráz po zádech. Následně dostali příležitost si zakousat i ostatní přihlížející psi. Chválím a smekám klobouk před výkony všech psů, tak obou figurantů.
Na řadě byl vrchol závodního dne a tím byla soutěž v přetahování. I zde byly dvě kategorie první z nich SBT, kde si o první místo a zároveň také o celkového vítěze Iron staff zabojovaly dvě sestry Cony slečny Maredové a Aymee pana Křivance. Větší výdrž měla Cony, která zaslouženě zvítězila a brala vše. Vyhrála s celkovým počtem 70 bodů a odvezla si titul Iron staff. Připraveni byli psi a fenky APBT a AST, kteří měli poslední možnost nasbírat body k získání titulu Iron pit. Současně s touto disciplínou byl připraven program pro psi, kteří se neúčastnili soutěže v přetahování. Mohli jsme zde vidět aportování vuřta, hledání páníčka, průchod stezkou odvahy a jiných podobně laděných soutěží. Teď už k samotnému přetahování, kde se nám přihlásilo 16 psů, kteří se vrhli do soutěže ve dvouch připravených ringách. A opět mě nezbývá než žasnout nad výkony všech psů, kdy půlhodinové až hodinové přetahování nebylo žádnou výjjimkou a do bojů o první místa mohli zasáhnout jen ti nejlepší. Tím se stal bez jediného dnešního zaváhání pes Ares, krerý si poradil opravdu se všemi. Porazil ve finále v přetahování fenku Bonnie pana Geprta (2.místo) a místo třetí připadlo fence Lucky. Absolutní vítěz a titul Iron pit si odnesl s počtem 90 bodů pes APBT Ares pana Adamce.
Sluníčko už ubralo na své intenzitě, všechny ceny byly rozdány a mě nezbývá než závěrečné poděkování všem zúčastněným, vítězům i poraženým, divákům a hlavně všem, kteří se podíleli na této akci, která díky nim mohla proběhnout. Především všichni sponzoři akce, kterými byli: BOSH, Nutrience, Bloody Blue Tattoo, restaurace Bulldog´s dart ´s Pub, Michelské pekárny, chovatelské potřeby Mag, chovatelské stanice Fransimo Bohemia, Wizard Bull, Impossant Bohemia a kynologické centrum Rychety.
Slunce už zapadlo, všichni se rozjeli do svých domovů a tak se loučím s pozdravem a pozvánkou na příští rok v Uhřiněvsi nashledanou.

za LBT Daniel Žďárský
foto: Jaromír KlapalPSALI O NÁS SVĚT PSů 9/2005
www.i-minerva.cz/svet_psu/
VÝSLEDKOVÁ LISTINA :
min
Monkey track senior :

1. Lucky – D.Žďárský 0:56:91
2.Dak- M.Štěpánková 1:01:12
3. Little Umbra – D.Šrenk 1:03:88

* Cony učast 10 bodů
Monkey track junior :

1. Čert – Kublová 1:18:06
2. Little Umbra – Šrenk ml. 1:25:50
3.Cherry- K.Rennerová 1:26:06
WEIGHT PULL SPRINT 5O metrů
Tříkolka kat. AST, APBT
sec
závaží 100kg psi do 25kg
1.Blade- Kotek 10:06
2.Čert –Kublová 11:38
3.Rocky – Hroníková 11:81
130kg psi do 30kg
1.Akim- Smetánková 10:43
2.Dak – M.Štěpánková 11:25
3.Chipper Charlie- Pavlíček 11:37
160kg psi nad 30kg
1.Ares- Adamec 11:79
2.Mago- Bohanus (KOJAK) 11:84
3.Alan- Kazílek 14:47

závaží 70kg feny do 20kg
1.Little Umbra-D.Šrenk 9:51
2.Lucky- D.Žďárský 14:01
3.Bonnie- Geprt 17:56
100kg feny do 25kg
1.Goddess- Sysel 12:06 ( 22kg)
2.Amazonka- Chudomel 12:06 (25kg)
3.Cherry-P.Renner 13:31
130kg feny do 30kg
1.Rozárka – P.Malý 11:25
2.Stormy – Heřmánek 18:31
3.Jasmína- Babánek 18:94

Pneumatika kat. SBT
sec
psi
1.Bond- H.Semeráková 8:56
2.Strike-Z.Kremlíková 11:40
3.Butch- Paluska 17:38

feny
1.Cony-Maredová 16:85
2.Aymee-Křivánek 30:68
3.-----------------------

Výskok:
jen APBT,AST
cm
1.Ares - Adamec 215
2.Argo – Šafr 200
3.Nikita – Mašková 185

Přetahování:
kat.AST,APBT

1.Ares- Adamec
2.Bonnie- Geprt
3.Lucky – D.Žďárský

kat.SBT

1.Cony – Maredová
2.Aymee - Křivanec
3. -------------------
IRON STAFF
Cony – Maredová 70 bodů

IRON PITT,AST
Ares – Adamec 90 bodů