» ÚVOD |  SLOŽENÍ TEAMU |  LOVECKÉ AKCE |  TROJJ BOJJ AKCE |  SBTC CZ AKCE |  VIDEOGALERIE LBT |  TREADMILL RACE |  NAŠI PSI |  NOVINKY |  STAF BULL SHOW |  F1-TUG OF WAR |  STATISTIKY |  NADAČNÍ AKCE |  MEDIÁLNÍ AKCE |  OSTATNÍ AKCE |  CHOVATELSKÉ AKCE |  BULL TRENINGY  |  KAMARÁDI L.B.T. |  ODKAZY
STAF BULL SHOW I. 2017
STAF BULL SHOW I. 2017

V uplynulém víkendu mohli příznivci teriérů typu bull zavítat do areálu „Na Šancích“ na pražské „patnáctce“, konala se zde totiž jarní akce STAF BULL SHOW. SBS je typická právě svou pražskou lokalitou je i součástí projektu Českomoravský pohár bull plemen, pod kterým je další akce na Moravě- konkrétně Ostravský bulldozer a akce ve středních Čechách, a to Bully games.
Akce by nebyla akcí bez závodníků  První natěšení handleři se svými svěřenci přijeli již v pátek a využili tak možnosti ubytování, ten pravý rej lidí a pejsků začal však v sobotu ráno. Na přejímce se tvořila fronta, pejsci procházeli veterinární přejímkou a holky zapisovaly soupisky soutěžících, tyto administrativní nutnosti byly ukončeny kolem desáté hodiny, kdy byl oficiálně zahájen závod.
Letošní novinka bylo sjednocení „sprinterských“ disciplín, a to na jednu stejnou místo dvou odlišných. Do letošního roku tahali větší pejsci tříkolku s váhou odpovídající své kategorii. Pro upřesnění např. 26 kg vážící pitbullteriér za sebou táhl váhu 90 Kg včetně tříkolky, pokud se však tříkolka dala do pohybu, psu pomáhala s tahem určitá setrvačnost. Nyní je pro všechny plemena platná disciplína Drag pull sprint, která se vyznačuje typickými sáněmi, které psi tahají. Na sáně se nakládá váha dle skutečné váhy psa, přepočty jsou tak nejvíc spravedlivé - zaokrouhluje se na 0,25 kg. Třecí síla sáněk vykoná svou roli hned na startu a pejsek může svou 40 metrů dráhu zdolat v dost podobném čase, jako když táhl tříkolku. Přes digitální časomíru prolítlo v sobotu dopoledne zhruba 70 závodníků.
Následovala divácky oblíbená „opičárna“, což je soutěž podobná známým agility, jen s tím rozdílem, že pes musí být po celou dobu na vodítku a páníček tak zdolává připravenou překážkovou dráhu s ním. Je rok od roku více znát jak na sobě handleři doslova dřou a dráhu sprintují spolu se svým svěřencem v krásné symbióze, na to je opravdu radost pohledět. Nesmíme opomenout ani naše křehčí dámy, které se vůbec neztrácí a za své výkony byly oceněny speciální cenou „Monkey track – woman“. Tuto podívanou máme velmi rádi, a protože už i zde jde o setinky, museli jsme se přizpůsobit a pořídit také digitální časomíru, která ukazovala parádní časy zhruba 45 závodníků. V podvečer se vyhlašovali 4 nejlepší jedinci minulého roku a mohlo se začít losováním na disciplínu Tug of war, která se odehrává ve dvojicích. Pes, který je za postroj přivázán ke kolíku dostane do mordy peška, druhý pes taktéž. Pešci jsou propojeni řetízkem a psi se o ně přetahují, přičemž cílem je nepustit peška.
Neděli vévodila postavená 4 metry vysoká dřevěná stěna, která je třeba k disciplíně Wall climbing, která je časově náročná. Ve volném překladu to znamená „šplh po stěně“, na stěně je pověšený pešek, do kterého se má pes zakousnout a udržet se cca 5 sekund. Návštěvníci mohli vidět neskutečné výkony a my máme obavy, že budeme muset stěnu dokonce nastavit výše. Fenka amerického pitbulteriéra totiž skočila až do výšky 375 cm! Divákům se tajil dech, chvilku to totiž vypadalo, že se předními packami přehoupne a chytat ji budou handleři na druhé straně zdi.
Slunné počasí nás provázelo celým víkendem, tudíž blízká Hostivařská přehrada byla hojně využívána. Co bychom však pro ty naše sportovce neudělali, a tak jsme nainstalovali osvěžující bazének hned vedle dětského hřiště, což nám leckdy poskytlo pohled na mazlící se mimina se čtyřnohými kamarády.
Letní akce je tedy za námi a my už se začínáme připravovat na tu podzimní, na kterou všechny srdečně zveme a bude se odehrávat 13.- 15.10.2017 taktéž v Petrovickém areálu Na Šancích. Za celý organizační team se těším se všemi na viděnou.

Text : LBT Daniel Žďárský
Foto : Irena Vanišová
FITMIN STAF BULL SHOW I.2017
LUCKY BULL TEAM | STAF BULL SHOW | Daniel Žďárský

FB událost SBS I. 2017/

foto_sobotní přejímka I.část_Irena Vanišová/

foto_sobotní přejímka II.část_Irena Vanišová/

SOBOTA 24.6.2017
DP SBT/BT FENY

NOVÝ REKORD DP FENY ZARA 5:23 sec

foto_Drag pull sprint kat.SBT/BT feny_Irena Vanišová/
DP SBT/BT PSI

foto_Drag pull sprint kat.SBT/BT psi_Irena Vanišová/
DP APBT/AST FENY

foto_Drag pull sprint kat.APBT/AST feny_Irena Vanišová/
DP APBT/AST PSI

foto_Drag pull sprint kat.APBT/AST psi_Irena Vanišová/
foto_Vyhlášení ČMP poháru 2016_Irena Vanišová/
MT SBT/BT - PSI/FENY

NOVÝ REKORD MT FENY BARUNKA 37:90 sec

foto_Monkey Track kat.SBT/BT feny_Irena Vanišová/

foto_Monkey Track kat.SBT/BT psi_Irena Vanišová/

MT APBT/AST - PSI/FENY

NOVÝ REKORD MT PSI MASTA KILLA 35:36 sec THE BEST TIME
NOVÝ REKORD MT FENY TICHA´S PIRANHA 40:87 sec

foto_Monkey Track kat.APBT/AST feny_Irena Vanišová/

foto_Monkey Track kat.APBT/AST psi_Irena Vanišová/
foto_Monkey Track junior_Irena Vanišová/

foto_sobota vyhlášení_best lbt_DP_MT_Irena Vanišová/
TOW APBT/AST - PSI/FENY
TOW SBT/BT - PSI/FENY

foto/klípek_sobota TOW_Richard Veselý/
NEDĚLE 25.6.2017
WC SBT/BT FENY

NOVÝ REKORD BT TRIXIE 250 CM

foto_Wall Climbing SBT/BT_feny_Irena Vanišová/
WC SBT/BT PSI

foto_Wall Climbing SBT/BT_psi_Irena Vanišová/
WC APBT/AST FENY

NOVÝ REKORD QUINCY 375 CM

foto_Wall Climbing APBT/AST_feny_Irena Vanišová/
WC APBT/AST PSI

NOVÝ REKORD ARTUR 355 CM

foto_Wall Climbing APBT/AST_psi_Irena Vanišová/
foto_Nedělní vyhlášení_TOW_WC_Irena Vanišová/