» ÚVOD |  SLOŽENÍ TEAMU |  LOVECKÉ AKCE |  TROJJ BOJJ AKCE |  SBTC CZ AKCE |  VIDEOGALERIE LBT |  TREADMILL RACE |  NAŠI PSI |  NOVINKY |  STAF BULL SHOW |  F1-TUG OF WAR |  STATISTIKY |  NADAČNÍ AKCE |  MEDIÁLNÍ AKCE |  OSTATNÍ AKCE |  CHOVATELSKÉ AKCE |  BULL TRENINGY  |  KAMARÁDI L.B.T. |  ODKAZY
FITMIN STAFF BULL SHOW

ČLÁNEK SVĚT PSů 1/2013

STAF BULL SHOW I.

Praha 23.6.2011


Závodní sezóna Luckybullteamu začala posledním červnovým víkendem 2012 a končila o říjnové sobotě téhož roku.
Vše se odehrálo v Kynologickém centrum Rychety, které se nachází v Pražské, městské části Uhříněves.
Věřím tomu, že dnes už nikdo nepochybuje o postavení bull sportů jako o právoplatném kynologickém odvětví. Již netřeba představovat, co že to vlastně Staf bull show a jim podobné spolky, pořádají za kynologické sporty. Bull sporty mají, po více jak deseti letech činnosti, pevné místo mezi sportujícími teriéry typu bull.
Stejně tak, jako třeba agility versus border kolie nebo NO kontra zkušební řády. I zde jsme dospěli díky obětavosti celého LBT spolku a fundovaným klubům SBTC CZ/ KAPBT do stadia určité profesionality, tak jak to funguje v jiných kynologických organizacích.
Pojďme však k samotným závodům. Nezbytnou přejímkou by měly začínat všechny oficiální akce, tudíž tomu ani na SBS není jinak. Řádná kontrola OP, zvířat a jejich očkovacích průkazů je dostatečnou prevencí a respektování zdraví zvířat, což by mělo být nepsaným pravidlem pro všechny pořadatelé.

Závodní sezónu LBT odstartovala disciplína Monkey Track – neboli překážková dráha. Tato disciplína především prověřuje dobrou spolupráci psa a jeho handlera při zdolávání několika rozmanitých překážek, zpravidla na cca 200 metrové dráze. Nejrychleji a zároveň neprestižněji zdolal tento track v kategorii SBT pes Wesley (majitelka Lucie Vesecká).
Svou premiéru si zažila i novinka v bull sportech, a tím byla digitální časomíra, která bedlivě zaznamenávala časy u disciplíny Weight pull sprint. Tolik diskutovaný palec a stopky? Spousta závodníků si nemohla tuto výraznou změnu vynachválit. A bylo to znát i na výrazném zlepšení dosažených timů u tahajících psů – časy (v kat. APBT do 30 kg) pod 10 vteřin se 150kg závažím za zády nebyl žádný problém. Gratulace všem, kteří se s WPS na travnatém povrchu porvali, protože není úplně snadné na takovém terénu sprintovat.
Polední pauza je už jakousi rutinou pro všechny přítomné, a že jich tu nebylo málo – vyhrazený prostor pro parkování byl zaplněný do posledního místa. V místní restauraci ještě ani pořádně nezačali a zásoby pochutin mizely do útrob hladových návštěvníků a sudy s pivem zely prázdnotou už po poledni, a tak na řadu nastoupily pet láhve a hliníkové beery :)
V tuhle chvíli se však teprve blížilo to, za čím vyznavači bull sportů vyrazili. Královská disciplína Tug of War (přetahování o pešky) byla, jako již každý rok, náročná jak pro psi, tak pro jejich páníčky, kteří psa po celou dobu kontrolují a hecují k lepším výkonům. Všemu snažení odpovídala i délka utkání – soutěžilo se až do ranních hodin. Pokud chcete v takovémto turnaji uspět, musíte absolvovat několik, po sobě jdoucích přetahovacích soubojů, 60 minutové přetahování už není ničím vyjímečné. Pes, který toto ustojí, až do finále má za sebou mnohdy i několik hodin fyzicky i psychicky náročné práce (6-8 hodinový set/turnaj). Pro letošek se na samý vrchol probojoval v kategorii APBT/AST pes Lucián s handlerkou Michaelou Hercíkovou, která byla navíc v tu dobu těhotná, a tak jsme si chvílemi i mysleli, jestli nebudeme u přetahování i rodit. Klobouk dolů za velmi srdeční výkon od obou aktérů. Neméně zajímavý turnaj se odehrál o kousek dál v kat. SBT/ABT, kde se soutěžním pavoukem na příčky nejvyšší propřetahovala drobná fenka Boule s Vendy Hauptmanovou. V Této prestižní soutěži se vůbec poprvé v historii umístila na 1. místě fenka, která navíc porazila téměř o 10 kg těžší soupeře.
Všem zúčastněným patří velké díky za účast a gratulace k výkonům, které se rok od roku zvyšují.

.........pokračování v kapitole SBS II.


napsal: Daniel Žďárský
Video _ STAF BULL SHOW I.2012 _ Weight pull sprint _/
ČLÁNEK LBT

11.ročník SBS 2013

Jedenáctým ročníkem jsme vstoupili do druhého desetiletí tohoto Bull Show.
Pro nás pořadatele to znamená další výzvu,jak se stále zlepšovat a zkvalitňovat akci,abychom se všichni co nejvíce pobavili ,ale taky nás nutí rekapitulovat předchozích deset let.
Když se ohlédnu jak jsme v roce 2002 začínali, tak snad můžeme konstatovat ,že jsme se všichni posunuli ( pořadatelé a soutěžící) snad ,až k "profesionalitě".Výkony a počet účastníků každý rok stoupá , medializace Bullých
Sportů, atd,atd. ( mnoho, mnoho práce nás všech !)
Za těch předchozích deset let máme mnoho Bullých šampionů ,kteří byli letos na 11.ročníku oceněni plaketou a titulem pes desetiletí. Ještě jednou všem moc gratulujeme.At mě všichni prominou,ale dva psi mě z těchto šampionu navždy zůstanou v paměti je to "zakladatelka" našeho týmu AST Lucky a fenka SBT Sofie zejména pro její absolutní sportovní výkony.
Pro stále narůstající počet účastníků jsme se rozhodli Staf bull show rozdělit na jarni a podzimní část ,to je asi pro vás největší změna. Dále s některými dalšími pořadateli Bullých akcí jsme pro zjednodušení všech disciplín sjednotili pravidla. To je z "jarního" reportu zatím vše , počkáme si jak nám dopadne podzim............. za LBT všem Bullům zdar.

napsal: Pavel Renner
FOTKYStafbullshow_2012_alba_lbt /


Stafbullshow_2012_alba_Tomas Helísek /Anketa FB - STAF BULL SHOW I./VÝSLEDKOVÁ LISTINA


MONKEY TRACK junior
jméno psa majitel čas/min
1fena DuffyNatálka00:51:56
2pes KillaKubík 01:24:45
3fena SuckeTerezka01:30:01
MONKEY TRACKAPBT/ASTsenior
jméno psa majitel čas/min
1 pes Gucci jr.Zuzana Haroušová 00:40:66
2pes Masta KillaDaniel Žďárský 00:42:56
3pes Carrano Zbyněk Savčák00:43:00
MONKEY TRACKSBT/ABTsenior
jméno psa majitel čas/min
1 pes Cymball dark element Lucie Vesecká 00:35:65
2fena AlexxTereza Špačková 00:36:03
3pes Balthazar Slavomír Janoušek 00:36:34

WEIGHT PULL SPRINT SBT/ABT FENYPneu 4kg
jméno psa majitel čas/sec
1 AlexxTereza Špačková 6:12
2 Heidy Olstaff Vendula Hauptmanová 6:72
3Agrreen QueenZuzana Pristovšeková7:12
WEIGHT PULL SPRINT SBT/ABT PSIPneu 7/5kg
jméno psa majitel čas/sec
1 BalthazarSlavomír Janoušek 6:45
2 Gin Kamila Petrželková 6:72
3Aron Zdeněk Žítek 6:94
WEIGHT PULL SPRINT APBT/AST FENYdo 20/100kg
jméno psa majitel čas/sec
1 Aife Martin Šmejkal 9:27
2Inspiro´s GailZbyněk Keznikl 9:65
3Lucy´s Shine Crystal Monika Šubrtová11:01
WEIGHT PULL SPRINT APBT/AST FENY20-25/100 kg
jméno psa majitel čas/sec
1 SendyLinda jirůšková 8:75
2 Blacky p_Růžička 8:87
3 Black Mamba Monika Horčičková 9:00
WEIGHT PULL SPRINT APBT/AST FENYnad 25/150kg
jméno psa majitel čas/sec
1 Sarka´s Gisel šárka Hupková 10:09
2 Buffy Pavla Urbánková 10:74
3Mayla Nikola Hrdová 11:14
WEIGHT PULL SPRINT APBT/AST PSIdo 25/100 kg
jméno psa majitel čas/sec
1 Rufus Václav Novotný 8:20
2 Abby Liliana Kmentová 8:74
3Ronny Pavla Urbánková9:12
WEIGHT PULL SPRINT APBT/AST PSI25-30/150 kg
jméno psa majitel čas/sec
1 Samuel Alena Lodlová 10:07
2 Spyke Marek Sakař 10:60
3Masta Killa Daniel Žďárský 10:61
WEIGHT PULL SPRINT APBT/AST PSInad 30/200 kg
jméno psa majitel čas/sec
1 Sorbon Marek Sakař 13:81
2 Aron Lukáš Dubay 14:24
3 HarriLenka Čiháková 14:49
TUG OF WAR SBT/ABT
jméno psa majitel
1fena Heidy Olstaff Vendula Hauptmanová
2pes Golden Lion Michaela Břoušková
3pes Akim Petr Burda


THE BEST TIME -
1:19 HOD
- HEIDY OLSTAFF / Vendula Hauptmanová & UMBERTO / Hana Janoušková


Tímto výkonem ustanovili nový český rekord kat _ SBT/ABT
TUG OF WAR APBT/AST
jméno psa majitel
1pes Lucius Michaela Hercíková
2fena DuffyPetra Havlová
3pes Brix Pavlína Švehlová


THE BEST TIME -
2:50 HOD
- BRIX / Pavlína Švehlová & LUCIUS / Michaela Hercíková