» ÚVOD |  SLOŽENÍ TEAMU |  LOVECKÉ AKCE |  TROJJ BOJJ AKCE |  SBTC CZ AKCE |  VIDEOGALERIE LBT |  TREADMILL RACE |  NAŠI PSI |  NOVINKY |  STAF BULL SHOW |  F1-TUG OF WAR |  STATISTIKY |  NADAČNÍ AKCE |  MEDIÁLNÍ AKCE |  OSTATNÍ AKCE |  CHOVATELSKÉ AKCE |  BULL TRENINGY  |  KAMARÁDI L.B.T. |  ODKAZY
FITMIN STAFF BULL SHOW

ČLÁNEK

Praha 25.6.2011

S každým rokem čím dál tím víc přemýšlím, co napsat o právě proběhlé akci, co ještě nebylo napsáno, co ještě nebylo řečeno, abych se neopakoval a přitom co nejstručněji, nejjasněji čtenářům pomocí psaného slova vylíčil jaká že ta letošní STAFF BULL SHOW – LUCKY BULL TEAMU vlastně byla. Ale vzhledem k tomu , že nových soutěžících, ale i diváků neustále přibývá, rozhodně se nedá říci, že by účast nějak stagnovala ba naopak, je to fakt který mě i celý náš team žene kupředu. Je tudíž zapotřebí neustávat a maličkou reportáž vyprodukovat , nejen pro všechny nováčky, kteří okusili kousek bull atmosféry, ale i pro ty stalé příznivce bull sportů , které nás již 10 let provázejí v kynologickém centru Rychety, kde se vše již po desáté odehrávalo. Ano řeč je o teriérech typu bull a sportovním klání s názvem Staff Bull Show, které se konalo 25.6.2011 ve výše zmiňovaném areálu v Praze - Uhřiněvsi.
Atmosféra byla nádherná, nadupaná jako samotní psi , kteří se na bojišti sešli . Stovky soutěžících leckoho nenechali napochybách , že to bude skutečně turnaj, který bude dělat čest své desítce. O konkurenci nebyla nouze v žádné disciplíně ani kategorii. Program byl opravdu nabitý. Jen co jsme dokončili náročnou přejímku, vrhli jsme se do úvodní disciplíny dle tradičního harmonogramu.
Překážková dráha, hned první soutěž, naplnila má předchozí slova . O vítězích rozhodovali skutečné maličkosti v podobě nepatrných chyb, jinak bezchybně zvládnutých překážek všech soutěžících ve všech kategoriích, dokonce setiny sekund, neuvěřitelné, většinou se takovéto časy objevují u disciplíny weight pull sprint, která následovala hned po monkey tracku. Zde je v celku běžné , že o pořadí rozhoduje tkz.palec rozhodčího. Je totiž naprosto normálním jevem, že siláci kteří zvládají tah břemene na 50 metrové dráze bez problémů, mají hodně vyrovnaný time. Pět časů seřazených v jedné vteřině, no problém. Letos byli k vidění opravdu skvostné výsledky. U stafbulíků čas pod 7 vteřin s 6 kg pneu za zády už není nic neobvyklého. Mluvit o těchto časech s tímto závažím před deseti lety, bylo by to téma přinejmenším na diskusi. Dnes již není o čem diskutovat, výsledky mluví samy za sebe.
Ani High Jump nebo chcete- li výskok na peška nezaostal co do výkonu psů, konkrétně skákajících pitbulteriérů , kterých se tato soutěž týkala, nijak pozadu. Podařilo se po deseti letech vytvořit nový rekord soutěže a to úctyhodný skok do výšky 230 cm, chybělo už jen 5 cm do vyrovnání rekordu ČR. Dosavadních 220 cm je v tuhle chvíli minulostí. Takže pojďme dál vstříc budoucnosti a tou byli tradiční obrany s tradičním figurantem Staff Bull show Mirkem Tošnarem, který ani tentokrát nepolevil ze svých akrobatických kousků a předvedl opravdu adrenalinový zážitek v podobě luxusních zákusů.
Ihned po ukázkách následovala poslední disciplína s názvem TUG OF WAR. Přetahování o tolik oblíbeného pešečka, ani zde jsme se nevyhnuli novému rekordu v podobě best timu. Američtí pitbulteriéři jsou opravdu držáci, neuvěřitelné 3 hodiny a 30 minut tak dlouho se dokázala dvojce pes Black Boy a fenka Joshua přetahovat. Co říci, fantastický výkon a nový český rekord v této disciplíně.
Celý turnaj jsme dokončili za pozdních nočních hodin, no spíše za brzkých ranních hodin. Nezbývalo než sečíst všechny body, všech umístěných psů, ze všech disciplín z celého velmi našlapaného dne, po všech stránkách, jak pro nás pořadatelé, diváky, ale především pro naše sportující gladiátory a předat poháry nejcennější a tím jsou tituly THE BEST L.B.T. Za kategorii Stafordšírský bulteriér si titul odnesl pes ROCCO Bender z Agami – Adama Holeksy / 40 bodů. V kategorii Americký pitbulteriér jsme po dramatickém závěru, kdy o výsledku rozhodovalo umístění psů v poslední disciplíně tug of war, na konec předali cenu psovi jménem Nero - Filipa Veselého / 50 bodů . Je pravda , že bodové skóre obou psů nebylo nijak přesvědčivé, ale jak již jsem na začátku zmínil v takovém množství výborných psů, je čím dál tím těžší předvést jednoznačný triumf. O to více je však vítězství cennější, ale nechtěl bych aby závěrem vyznělo, že z celého dne je nejdůležitější zvítězit, rozhodně ne. I u nás platí pravidlo není důležité zvítězit , ale zúčastnit se. Účelem akce je, bylo a bude, abychom si všichni se svými psi užili pohodový den. Doufám, že se nám to s maximálním nasazením nás všech povedlo i s přispěním tolik obávaného soupeře počasí, které ani letos na Rychetských pláních nezklamalo a bylo velmi příjemné tak jako celá atmosféra závodů.
Závěrečná slova neodmyslitelně také patří všem sponzorům, kteří se na této akci podíleli. Mé díky nechť příjme za celý náš L.B.T . team ………. přepravní společnost Student agency, generální sponzor firma Dibag s.r.o. produkující krmivo pro psi značky FITMIN, firma Framato s.r.o. a její granule BOSH, Vetcentru Stodůlky, kynologické potřeby Gappay, Mag, restaurace Bull dog´s dar´s pub, mediální partneři Svět Psů, Psí Sporty a chovatelská stanice Wizard bull.
A teď ještě jednou pro všechny……………………
Vážení pitbulové, stafordi, stafbulíci, bulíci, přátelé, soutěžící, pořadatelé, sponzoři, diváci a zkrátka všichni, kdo jste letos byli na této akci, ještě jednou stručně, jasně a výstižně děkujeme všem za účast, podporu a přízeň. Rádi se s Vámi se všemi sejdeme u letáku s číslem 20.

Napsal : Daniel Žďárský
Foto : Miloš Žďárský, Edita Rychetská, mgr.Rudolf Slaba

FOTOSERIÁL PSí SPORTY 5/2011
/

FOTKY


Staffbullshow_2011_alba_lbt /

Staffbullshow_2011_alba_editar /


Anketa FB - Staff Bull Show 2011 /
VÝSLEDKOVÁ LISTINA
MONKEY TRACKAPBT/ASTsenior
jméno psa majitel čas/min
1 pes HektorMartin Kos 00:40:32
2pes Gucci jr.Zuzana Haroušová 00:44:06
3pes Ozzy Michaela Pauzerová 00:44:50
MONKEY TRACKSBT/ABTsenior
jméno psa majitel čas/min
1 pes Rocco BenderAdam Holeksa 00:34:00
2fena Ema Bee MasterPavel Peer 00:38:54
3fena Alexx Vašek Kuzma 00:39:69

WEIGHT PULL SPRINT SBT/ABT FENYPneu/3kg
jméno psa majitel čas/sec
1 ČezJan Novák 6:13
2 Athea Petra Vendlová 6:37
3Sofie AngelinaKristýna Másilková 7:12
WEIGHT PULL SPRINT SBT/ABT PSIPneu/6kg
jméno psa majitel čas/sec
1 DimoMichal Gruber 6:56
2 Balthazar Slavomír Janoušek 6:57
3Tyrone René Blažovský 6:59
WEIGHT PULL SPRINT APBT/AST FENYdo 20/100kg
jméno psa majitel čas/sec
1 Genetic Baracuda Radim Špaček 10:31
2BáraMichaela Hercíková 10:50
3Cassidy Michaela Mošovská11:01
WEIGHT PULL SPRINT APBT/AST FENY20-25/100 kg
jméno psa majitel čas/sec
1 Carmen redAnežka Kaielar 8:87
2 Joshua Lucie Vlčková 9:41
3 Doda red Anežka Kaielar 9:50
WEIGHT PULL SPRINT APBT/AST FENYnad 25/150kg
jméno psa majitel čas/sec
1 Gira Adriana Čepeláková 10:49
2 Duffy Petra Havlová 11:12
3Trejsy Marek Švancara 11:15
WEIGHT PULL SPRINT APBT/AST PSIdo 25/100 kg
jméno psa majitel čas/sec
1 Ronny Pavla Urbánková 8:62
2 Garp Roman Pavelek 8:87
3Chester Markéta Bínová8:94
WEIGHT PULL SPRINT APBT/AST PSI25-30/150 kg
jméno psa majitel čas/sec
1 Gucci Šárka Lejdarová 9:40
2 Apollo Václav Vaněk 10:03
3Gucci jr. Zuzana Haroušová 10:10
WEIGHT PULL SPRINT APBT/AST PSInad 30/200 kg
jméno psa majitel čas/sec
1 Dante Ilona Lejdarová 10:25
2 Samuel Alena Lódlová 10:40
3 PedroPetr Rapouch 11:72
HIGH JUMP APBT/AST kateg.feny
jméno psa majitel výška/pokus
1Ája Marika Michajlová 215 cm II.pokus
2Mon Cheri Tereza Kolářová 210 I.pokus / 215 III.pokus
3Electra Petra Veselá 210 I.pokus / 210 II.pokus
HIGH JUMP APBT/AST kateg. psi
jméno psa majitel výška/pokus
1 Crul Aneta Sedláčková 230 cm II.pokus
2 Nero Filip Veselý 225 cm I.pokus
3 GarpRoman Pavelek 225 cm II.pokus

TUG OF WAR SBT/ABT
jméno psa majitel
1pes Golden Michaela Břousková
2pes Tyrone René Blažovský
3pes Gin Kamila Petrželková


THE BEST TIME - 0:37 HOD - TYRONE / René Blažovský & BALTHAZAR / Slavomír Janoušek
TUG OF WAR APBT/AST
jméno psa majitel
1pes Toby Veronika Haklová
2pes NeroFilip Veselý
3pes Apollo Václav Vaněk


THE BEST TIME - 3:30 HOD - Eligo cor´s BLACK BOY / Jan Kudláček & JOSHUA / Lucie Vlčková

Tímto výkonem ustanovili nový český rekord kat _ APBT/AST
THE BEST L.B.T.

kat. APBT/AST :
NERO– Filip Veselý : 50 bodů

THE BEST L.B.T.

kat. SBT/ABT :
ROCCO Bender – Adam Holeksa : 40 bodů

THE BEST OF BEST - absolutní vítěz Staff Bull Show 2011 * - majitel certifikátu od STUDENT AGENCY/v hodnotě 7100,- kč .

*( pzn.pro udělení této ceny se The best of LBT kat. APBT / AST nepočítají body z High Jumpu, SBT nemají Jump )