» ÚVOD |  SLOŽENÍ TEAMU |  LOVECKÉ AKCE |  TROJJ BOJJ AKCE |  SBTC CZ AKCE |  VIDEOGALERIE LBT |  TREADMILL RACE |  NAŠI PSI |  NOVINKY |  STAF BULL SHOW |  F1-TUG OF WAR |  STATISTIKY |  NADAČNÍ AKCE |  MEDIÁLNÍ AKCE |  OSTATNÍ AKCE |  CHOVATELSKÉ AKCE |  BULL TRENINGY  |  KAMARÁDI L.B.T. |  ODKAZY
článek

Fitmin staffbullshow

Praha 26.6.2010

Byla krásná prosluněná sobota, aby taky ne, vždyť je červen, poslední víkend a pak už jsou prázdniny. Nejvyšší čas aby léto konečně začalo. Byl to den, kdy pro mě moji pánové měli nachystaný překvapení. Jsem moc zvědavý co to bude. Hlavně bereme vodítko, košík a očkovací průkaz, i když tyhle věci nosím automaticky, když někam jedu „ Pche.“
„No konečně, kde jste „ štěknu na ně z okna , když slyším rachot motoru jejich auta. Ihned jsem venku i se svým dvounohým parťákem. „Páníci co blbnete“ křiknu, když mě přes oči dávají pásku. To prý aby to překvapení mělo ty správné grády. Ještě po cestě párkrát zaštěkám: „ nic nevidím , kdy už tam budeme.“ Jen co jsme dorazily na místo a já vyskakuji z auta cítím, že mě cosi neustále bičuje tělo jakoby
mě masírovaly desítky hadích ocásků. Přitom však slyším zvuky, které hadi vydávat nemohou a čichám velkou konkurenci. Všude okolo se linou bojové pokřiky připomínající kvákání žab. Jsem z toho trochu zmatený. Zkouším to tedy po hmatu, ale to co mé packy najdou, žáby rozhodně nejsou, spíš to připomíná prasečí hlavičky. No konečně , někdo mě strhne pásku z očí a já si oddychl , mé tajemství je odhaleno. Dle nápisu na místním poutači zjišťuji , že se nacházím na Kynologickém cvičišti Rychety a v tu chvíli mi je jasné, že nemůžu být nikde jinde než na pražské STAFF BULL SHOW 2010. Právě byl zahájen IX.ročník sportovně kynologických dovedností pro teriéry typu bull.
Mám možnost z kouknout jak psíci zdolávají jednu překážku za druhou jako při parkůru koně. Zde se to nazývá monkey track volně v překladu opičí dráha. Ty jo teď stejný pes jako já v letěl spolu s pánem do jakéhosi tunelu. Nestíhám sledovat a už je tu na startu další pes , ten zase skáče přes metrový plůtek a ještě tam měl takový kus rezervu. Ach jo vzdychnu si , to by jsem chtěl taky umět. Trochu jsem si loknul vody a už je tu další disciplína.Tady zase nabouchaní siláci tahají různá břemena, říká se tomu weight pull sprint. Bullíci pelášili s pneumatikou za zády tak rychle jako by za sebou vůbec nic neměli. Mnohdy jsou na padesáti metrech rychlejší než jejich dvounohý páníčci, ale to nic není oproti tomu, co předvedli moji američtí bráchové piťasové a amstafové běhali s daleko větším závažím skoro stejně rychle jako jejich předchůdci z Anglie. Závodníci se tu střídají jako včely na medu a za chvilku je tu konec další soutěže.
Dostáváme chuť s pány na něco dobrého . Z nedalekého venkovního grilu k nám vítr zavál velmi zajímavou vůni. Jdeme se tedy podívat na dnešní zajímavé menu: „ Pitbullí žebírka, Staffordburger nebo Buldočí gulášek. Páníčci si dávají Staffordburger, kousek masa také ochutnám . Pomalu se ploužíme zpět k hlavní stagi. Co to ? Koukám , dav lidí se přesunul kamsi opodál. Všichni přihlížející jsou shromážděny kolem jednoho stromu a se zvednutými hlavami k nebi sledují skákající stvoření , která se v korunách stromu zavěšují na podivný obušek. „To není žádný obušek , ale kvalitní jutový pešek . A ta stvoření jsou američtí pitbullteriéři .“ „ Vždyť já vím „snažil jsem se vstoupit do hovoru. „Cílem této disciplíny, pokračuje neznámý, zvané High Jump, je vyskočit co nejvýše na zmiňovaný předmět, provést zákus a zůstat tam minimálně 3 vteřiny viset.“ Dostávám poučení ( zřejmě zkušený hafan, pomyslel jsem si ) od přihlížejícího souseda. Posléze zjišťuji , že je to pes jménem „ Black Boy “ , který vyskočil neuvěřitelných 215 cm. Tento skok jak se později ukázalo byl skokem vítězným. Wau …….
Z reproduktorů, které byly umístěny na hlavním podium se ozval hlas člověka, který tuto super akci moderuje a pořádá „ Vážení přátelé prozatím vše, vyhlašuji polední pauzu na oběd , mezitím využiji chvilky a poděkuji sponzorům letošní akce a tím jsou generální sponzor Staff Bull Show 2010 firma Dibaq s.r.o. produkující krmivo Fitmin, dále firma Framato s.r.o. která zastupuje granule pro psi - značky Bosh dále děkujeme přepravci Student Agency , VET centru Stodůlky za skvělé wellness poukázky, restauraci Bull Dog ´s dart ´s pub , Kynologickým potřebám Mag a Gapay a v neposlední řadě chovatelské stanici Wizard Bull a Danny King . Akci podpořil hlavní mediální partner Svět Psů a Psí Sporty, děkuji za pozornost a za hodinku budeme pokračovat v programu ………..
Jelikož jsou moji páníčci už po jídle , jdeme na malou procházku po areálu. Ještě se stavuji u výčepu, trochu osvěžit páníčka, dáme mu napít pivka a pokračujeme dál. Musím říct opravdu pěkné zázemí tohoto kynologického areálu. Cestou na zpět to vezmu přes parkoviště , kde se prodírám množstvím lidí , psů a aut. Jen tak ze srandy začínám počítat parkující auta a je jich dost přes stovku . Takže fakt mazec. Kolik jich je přesně Vám už teď neřeknu, jelikož u čísla 110 se ozve rána jakoby z pistole. „No to snad ne,“ štěknu na kolegu. Můj pan sebou škubne, zaujímá výstražný postoj a zprudka se rozbíhá směrem odkud padla rána a já s napnutým vodítkem zamířím za ním. Dobíháme na místo výstřelu „ No jasně začaly obrany „ dva figuranti , jeden oblečený do ringo obleku , druhý jenom v kalhotách s ochranným rukávem, pobíhají mezi vřavou psů všech možných plemen , převážně pak těch, kterých se tato akce týká nejvíce Staffordšírští bullteriéři, Američtí staffordi , Američtí pitbullteriéři, Angličtí bullteriéři , ale máme zde možnost shlédnout i Amerického Buldoga, párek Rotvajlerů a jiné mazlíky. Můžu říct, že vidím super výkony jak ze strany psů tak i ze strany předvádějících chlapíků. Smekám klobouk před všemi aktéry této parádní sportovní show. „Hoši děkujeme,“ neudržím se a štěkám do davu. Páníček mrkne na hodinky „ už půl čtvrtý , kamaráde budeme muset jít. V pět máme ještě sraz s tvojí slečnou Lady, ale jinak super den.“ „Příští rok určitě dorazím , ale už ne jako přihlížející , ale jako soutěžící. Trochu s Mírou po trénujeme a všem Vám to tady natřeme .“ „Cha cha cha,“ smějí se letošní účastníci.
Ještě závěrečný rituální pozdrav na rozloučenou mezi pány ….. první pac pravačkou, potom znova ze z hora a na konec uder pěsti z vrchu na palec a hurá za Lady……….
Jak za Lady a kdo to za tebe dovypráví . To ještě není konec „Halo Gucci………….“
„Pavle prosím dopiš to za mě, nestíhám,“ poprosím pořadatele z L.B.T. , kteří tuto akci pro nás hafany pravidelně každý rok pořádají a tryskem pokračuji na své domluvené rande.
Není problém, pokusím se tedy v závěrečném odstavci o shrnutí letošní SBS .
Byl to již devátý ročník sportovně kynologických dovedností pro teriéry typu bull, který byl pro nás pořadatele, poslední generální zkouškou před vyvrcholením v příštím roce.
Na letošním ročníku jsme zaznamenali dvě změny ,za prvé,do názvu byl zakotven generální sponzor,za druhé, byl poprvé udělen titul THE BEST TIME - TUG OF WAR.Účast gladiátorů byla opět obrovská.Je vidět,že spousta z vás chce ještě zamíchat s celkovými výsledky v tabulce Psa desetiletí,který se bude udělovat po příštím desátém ročníku.Za zmínku stojí neuvěřitelný výkon v nově dekorované disciplíně nejdelší přetahování, v turnaji který celý soutěžní den uzavírá. Pitbullové Nero x Eligocor´s Botrus se dokázali,po celodenním závodění,přetahovat neuvěřitelné 3 hodiny a 5 minut. Tímto výkonem ustanovili nový český rekord. Za sportovní zmínku určitě stojí i výkon fenky Duffy,která ve svých necelých dvou letech vyhrála celkově nejlepšího psa v kategorii AST/APBT. Pokud půjdou její sportovní výkony nahoru má naději, že sesadí z trůnu staronovou královnu všech bullů fenku stafordšírského bulteriéra Sofii, která sice těsně, ale po neuvěřitelném výkonu opět vyhrála nejprestižnější titul. A opět ,stejně jako vloni pro svou handlerku vyhrála od Student Agency zájezd po Evropě (celkové výsledky na www.luckybullteam.cz).
Jsme rádi,že se stále více bullů zapojuje do soutěží a že začíná ubývat jenom těch,co se přišli podívat.Vždyť počet přihlášených se projevuje i na celkové délce akce.V minulých ročnících jsme končili do 20 hod.,vloni až ve 23 hodin.A letos až pět minut po půlnoci.No, uvidíme příští rok.
Na závěr poděkování všem gladiátorům a handlerům za krásně prožitou sobotu, za fair play a za pohodu,která nám pořadatelům dává smysl našeho snažení.
Na jubilejním 10.ročníku všem bullům zdar.


Autor : LBT
Foto : LBT, JHL, Martin Říha

STAFF BULL SHOW 2010-06-26

FOTO/ALBUM

Staffbullshow_2010_-_I./

Staffbullshow_2010_-_II. /

Anketa Staff Bull Show 2010 /


PSALI O NÁS SVĚT PSů 9/2010
/
VÝSLEDKOVÁ LISTINA

MONKEY TRACK junior
jméno psa majitel čas/min
1pes CasperJirka
2
3
MONKEY TRACKAPBT/ASTsenior
jméno psa majitel čas/min
1 pes Masta KillaDaniel Žďárský 0:42:38
2pes HektorMartin Kos 0:42:47
3pes Garp Roman Pavelek 0:44:89
MONKEY TRACKSBT/ABTsenior
jméno psa majitel čas/min
1 fena SofieKristýna Másilková 0:37:78
2pes BenderAdam Holeksa 0:38:41
3fena Ema Bee MasterPavel Peer 0:44:00

WEIGHT PULL SPRINT SBT/ABT FENYPneu/3kg
jméno psa majitel čas/sec
1 Althea (abt)Petra Vendlová 7:00
2 Update Sway Aneta Kuncová 7:43
3Sofie AngelinaKristýna Másilková 7:69
WEIGHT PULL SPRINT SBT/ABT PSIPneu/6kg
jméno psa majitel čas/sec
1 Nex (abt) Karel Dušek 6:81
2 Chester Lukáš Minařík 7:91
3Balthazar Slavomír Janoušek 8:20
WEIGHT PULL SPRINT APBT/AST FENYdo 20/100kg
jméno psa majitel čas/sec
1 Pitbullsecurity´s Shiny Crystal Monika Šubrtová 11:87
2Little Umbra NikitaPetr Kůstka 12:81
3Suerte Sheila Lenka Šimková 12:97
WEIGHT PULL SPRINT APBT/AST FENY20-25/100 kg
jméno psa majitel čas/sec
1 Madaro´s Sunny Eliška Pavlíková 9:56
2 Bára Michaela Hercíková 9:81
3 Eligo cor´s Bardotka Zuzana Zelenková 10:53
WEIGHT PULL SPRINT APBT/AST FENYnad 25/150kg
jméno psa majitel čas/sec
1 Duffy Petra Havlová 10:01
2 Joshua Lucie Vlčková 10:34
3Tully Markéta Soukupová 11:81
WEIGHT PULL SPRINT APBT/AST PSIdo 25/100 kg
jméno psa majitel čas/sec
1 Hod´s Jeff Michal Kotalík 9:13
2 Donar Jana Zadňančicová 9:50
3Garp Roman Pavelek10:07
WEIGHT PULL SPRINT APBT/AST PSI25-30/150 kg
jméno psa majitel čas/sec
1 Gucci Šárka Lejdarová 9:50
2 Akim Květa Smetánková 9:56
3Beata´s Guliver Beata Kubeczková 10:00
WEIGHT PULL SPRINT APBT/AST PSInad 30/200 kg
jméno psa majitel čas/sec
1 Blade Miroslav Tošnar 11:72
2 Ozy Michaela Pauzerová 12:34
3 StormEva Pavlíková 12:59
HIGH JUMP APBT/AST kateg.feny
jméno psa majitel výška/pokus
1Duffy Petra Havlová 205 cm I.pokus
2Madaro´s Sunny Eliška Pavlíková 205 cm III.pokus
3Ája Marika Michajlová 200 cm I.pokus
HIGH JUMP APBT/AST kateg. psi
jméno psa majitel výška/pokus
1 Black Boy Jan Kudláček 215 cm I.pokus
2 Artur Jana Humlíčková 215 cm III.pokus
3 Gucci jr.Zuzana Haroušová 210 cm I.pokus

TUG OF WAR SBT/ABT
jméno psa majitel
1pes BalthazarSlavomír Janoušek
2fena Sofie Kristýna Masilková
3pes Dimo Michal Gruber


THE BEST TIME - 0:24 HOD - ADDYS / Jana Paschke & BALTHAZAR / Slavomír Janoušek
TUG OF WAR APBT/AST
jméno psa majitel
1pes Apollo Václav Vaněk
2fena DuffyPetra Havlová
3pes Masta Killa Daniel Žďárský


THE BEST TIME - 3:05 HOD - Eligo cor´s BOTRUS / Pavlína Švehlová & NERO / Simona Kudrnová

THE BEST L.B.T.

kat. APBT/AST :
DIAMOND´S DUFFY– Petra Havlová : 80 bodů

THE BEST L.B.T.

kat. SBT/ABT :
SOFIE Angelina Wizard Bull – Kristina Masilková : 75 bodů

THE BEST OF BEST - absolutní vítěz Staff Bull Show 2010 * - majitel certifikátu od STUDENT AGENCY/v hodnotě 9100,- kč .

*( pzn.pro udělení této ceny se The best of LBT kat. APBT / AST nepočítají body z High Jumpu, SBT nemají Jump )